Astral 4 (Astral 4: Son Anahtar) - 2018 filmi

  • gala: 25 Ocak 2018 (Rusya'da)
  • Üretim ülkeleri: Kanada, Amerika Birleşik Devletleri
  • Tür: korku, gerilim, dedektif
  • yapımcı: Adam Robitel
  • Oyuncular: Kirk Acevedo, Josh Stewart, Javier Botet, Lin Shaye, Caitlin Gerard, Bruce Davison, Spencer Locke, Hana Hayes, Angus Sampson, Lee Wannell, vb.

2018'de "Astral 4" filminin galası. Sinsi: Bölüm 4, şeytanların sınırdaki bir devlette onları yendikleri zaman, insan ruhuna sahip olduklarını anlatan öykünün dördüncü bölümüdür. Genel olarak, siz ve bu olmadan, dehşet içinde neyin tehlikede olduğunu biliyorsunuz, değil mi?

Sinemanın astral dünyası ya da dehşet tarzının reenkarnasyonu

Herhangi bir film türünün zaman içinde hemen yeniden düşünmeyi gerektirmesi gerçeği, hepimizin uzun zamandır anlaştık. Geçtiğimiz yıllarda insanlar bilim kurguyla ilgileniyorlardı, daha sonra militanlar onları değiştirmeye başladılar ve şimdi ikisi de merhumun öldüğü zamanlar geldi: süper kahramanlık size her ikisinden de zevk alma fırsatı veriyor. Ama korku her zaman vardı.

Hayır, tüm türler her zaman talep görüyordu. Korku üretimi için çok fazla maddi kaynak yatırımı gerektirmiyor. İşte asıl olan fikir. Ve dikkatlice düşünürseniz, sonunda başarıya dönüşebilir. Örneğin, ilk Astral ile olduğu gibi: 1,5 milyon dolarlık bir bütçeyle, proje yazarlarına yaklaşık 100 milyon toplam gelir getirdi. Peki, ne demek istiyorsun?

Astral

Her ne kadar sinema tarihine dalmış olsanız da, onun şafağında bile insanların korku filmleri olduğunu göreceğiz. Sonra ses Alman ekspresyonistleri tarafından belirlendi. Peki ya bugün?

Tam anlamıyla her hafta belirli bir türün reenkarne edildiği haberleri var. Diyorlar ki, bir yerden ortaya çıkan, örneğin korku filmlerinde yeni bir şey ortaya koyan bir zanaatkar derler. İnanın? Evet ve hayır.

Gerçek şu ki, zamanla, herhangi bir kinozhanr dönüştü. Öyleyse korku filmleriyle beraberdi ve olacak. Ve bu en düzenlidir. Ve özellikle sinemada değil, aynı zamanda prensipte olduğu gibi, doğasında da var.

James Van: "Testereler" den "Hızlı ve Öfkeli" ve "Aquaman" a giden yol

Şimdi tarihe karışmayacağız, ancak sadece James Wan'ın kişisine dokunacak. Malezya'da doğmuş, hemen hemen hiç kimseye kariyeri boyunca bilinmeyen Avustralyalı yönetmen, 2003 yılında oldukça doğal olan “Saw” adlı kısa filmin çekimleriyle birlikte filme çekiyor ve bir yıl sonra tam bir metre bazlı yayın yapıyor. Önceki çalışmasında. Rusya'da bu korku filmi "Testere: Hayatta Kalma Oyunu" olarak bilinir.

James van

Onun ikinci tam metresi - "Ölü Sessizlik" - James Van da korku türünde yaptı, oysa "Ölüm cezası" zaten bir aksiyon-gerilim filmi oldu.

2010 yılında, çok sayıda kapıyı açmış olan Avustralyalı yönetmen, daha önce birikmiş deneyimini en üst seviyeye çıkarmayı başardı: Astral'i yarattı. Bütçenin 1,5 milyon doları daha sonra 100 milyon "yeşil" karla dönüştürülür. Projeye katılan tüm insanlar çok sevinçli. Türün hayranları daha az mutlu değiller.

Üç yıl sonra, James Van, "Çok Büyü" adlı bir başka korku filmi çekiyor, ancak bu çok gerçek bir hikayeye dayanıyor. Şimdi 20 milyon dolarlık üretim bütçesi. Ofisin dünya genelindeki kutu ofisi 300 milyonun üzerindedir. Aynı 2013'te, Astrala'nın ikinci kısmı piyasaya sürüldü, bütçesi daha önce 5 milyona ulaştı ve bu miktar daha sonra 160 milyondan fazlaya çevrildi. İşte burada.

Avustralya yeteneklerinin bu türden başarıları, "Hızlı ve Öfkeli" adlı sevilen otomotiv filminin birçoğunun yedinci kısmının çekilmesine hemen emanet edilen Hollywood patronlarından uzak kalmadı. Projenin yapımında yazarlar, yapım sürecinin sonunda ve filmin galası sırasında ortaya çıkan zorluklara rağmen, gişe, dünya çapında gişe hasılatında 1,5 milyar dolarlık bir rakam okudu. Ve militanın bütçesi 200 milyondan biraz daha azdı.

Sonra James Wang en sevdiği korku filmlerine geçti: “The Spell 2”, 40 milyonluk bir bütçeyle dünyadaki 300 milyondan fazla insanı bir araya getirdi.

Bu kez, Avustralyalı yönetmen Aquaman'ın çekimine emanet edildi. Ve bu fırsatı memnuniyetle kabul etti. Süper kahramanca çalışmasında kendini nasıl göstereceğini görelim.

"Astral" ın üçüncü bölümünün, yönetmen koltuğunda oturmuş olan James Wan ve arkadaşı Lee Wannell'in kontrolü altında olduğunu unutmayın. Bütçenin 10 milyonu üçüncü bölümün yazarlarını "pennies" ile sadece 110 milyona getirdi. Dördüncü bölümün üretimi, vanayı kontrol etmeye devam ediyor.

Fakat! Sadece Van ve Wannell hayranlarına değil. Jason Bloom ve Oren Sang - bunlar iki arkadaşın hayatta başarılı olmasına yardımcı olan iki kişidir.

Duo Jason Bloom ve Oren Sang

Jason Bloom, daha önce sayısız korku filmi yapımcısı olarak geniş bir kitle tarafından çoktan hatırlandı. Ama onlarla başlamadı. Ve bu şekilde iyi. Ne de olsa bir kez Astral ve Paranormal'e geçmediyse, o zaman ne Sinister Scott Derrickson (Doktor Strange'ın müdürü) ne de James DeMonaco'nun Yargı Gecesi ne de Obsession Damien Shazella (Oscar ödüllü yönetmen) müzikal La La Land), ne "The Billionaire'ın Sırları" adlı belgesel, ne de Jordan Peel (sinema tarihinde çoktan düşmüş olan "gerilim filmi" Off ").

Oren Sang aynı "Paranormal Phenomenon" yazarı, bir keresinde insanlar gibi nasıl yaşadıklarını izlediler. Ama açıklanamazlarla karşılaşıyorlar. Böyle bir gösterinin çekiminde sadece 15.000 dolar (!!!) ayrıldı, insanlar kalabalıklar içinde sinemalara gittiler. Sonuç olarak, yaklaşık 200 milyon "ölü cumhurbaşkanı" (!) Gelirleri. Blair Cadısı'nı hemen hatırlıyorum, değil mi?

Jason Bloom ve Oren Sang

Yeni "Astrala" nın yönetmeni ve senaristi

Jason Bloom, Oren Sang, James Van ve Lee Wannell, ne kadar belirsiz olursa olsun, yeni “Astral” sahnelerinin arkasında rol alan ana karakterlerdir. İlk üçü yapımcı olarak projede görünürken, bir kez daha edebi yeteneklerini gösterir.

Bu kez Lee Wannell, yönetmen koltuğuna başka bir kişiye, senaryo yazmaya tamamen konsantre olmaya karar verdi. Ancak, ikincil aktörler arasında hala meşgul olacak.

Lee Wonnell

Korku yönetmeni Adam Robitel'e atandı. Bundan önce, yönetmenliğini Deborah Logan'ın Şeytanları adlı uzun metrajlı filminde görebiliyordunuz. Her ne kadar "X-Men" in kalabalığına çekilmeye başladıysa da. Ne düşünüyorsun, ana karakterin adı - Logan - tesadüfi değil mi?

Çerçeveden çık!

Astral serisinin dördüncü bölümünün çekimi Toby Oliver tarafından yapılacak. Onun için sinemada tam teşekküllü bir atılım olan “Off” idi. Bir başka korku filmi çekerken kendini nasıl sergilediğini görelim. Aynı zamanda mizah için çok yer var. Gizli.

Toby Oliver

Ayrıca, bu operatör daha önce "Wolf Pit" dizisini, "Reviving" dizisini, Çin melodramı "Waiting Alone", Alkinos Tsilimidos'un yönettiği Avustralya draması "Tom White" filmini çekti.

Yapımcıları tarafından sanat yönetmeni olarak seçilen Melanie Jones, projeye astral dünya vizyonunu ekleyecek. Aynı zamanda "Obsession", distopik "Judgement Day" ve fantastik aksiyon filmi "Drive" ın da etkisi altında Kendisini bir uzman olarak tavsiye etti. Berrak rüyalar dünyasını nasıl gördüğünü görmek ilginç olacaktır. Ne düşünüyorsun?

Projenin kadrosu

Doğanın yasalarından alışık olduğumuz evrenden, dökme bir materyalden farklı, ince bir dünyaya seyahat etmenin paha biçilemez deneyimini kabul eden aktörler ve aktrisler şunlardı: Javier Batet, Lin Shay, Spencer Lock, Jerrick Hinton, Angus Sampson, Josh Stewart, Kirk Acevedo, Bruce Davison, Marcus Henderson, Lee Wannell, Caitlin Gerard ve diğerleri.

Bu arada, Marcus Henderson trajikomerik gerilim “Off” un ayrılmaz bir parçasıydı ve ondan önce Damien Chazelle ve Quentin Tarantino'yla “Django Unchained” ile “Obsession” da onu görebiliyordunuz.

Marcus Henderson

Korku arsa

"Astral" ın herhangi bir parçasının arsası önceden bilinebilir, ancak hala yaratıcıları tarafından yaratılan gerçek bir korku atmosferinin tadını çıkarmak için filmlere gidersiniz. Dolayısıyla, devamında emin olmak için, her şeyden önce, kendi korkularıyla mücadele eden erkekler ve kadınlar için bir yer olacaktır. Ve sonra - kötülük güçleriyle.

Şimdi elimizde olan özete dönersek, o zaman aşağıdakileri ele alır. Filmin önceki bölümlerinden izleyiciler tarafından iyi bilinen bir medyum psişik olan Alice Rainer, yaşamın dünyaları ve ölümün dünyası arasındaki bağlantı olmaya devam ediyor. Bu vesileyle onun hakkında da aynı şey söylenebilir: sinema ile bir oturum için sinemaya gelen izleyiciler arasında. Böyle bir şey.

Film çıkış tarihi

Rus kiralık "Astral 4" filminin çıkış tarihi - 25 Ocak 2018.

Related news

Astral 4 (Astral 4: Son Anahtar) - 2018 filmi image, picture
Astral 4 (Astral 4: Son Anahtar) - 2018 filmi 35


Astral 4 (Astral 4: Son Anahtar) - 2018 filmi 12


Astral 4 (Astral 4: Son Anahtar) - 2018 filmi 2


Astral 4 (Astral 4: Son Anahtar) - 2018 filmi 72