Ramazan 2019

Ramazan - Hz. Muhammed tarafından kurulan Müslüman inancının temsilcilerinin yıllık aylık oruç tutarı. Oruç, İslam'ın beş görevinden biridir, bu yüzden herkes için zorunludur. Bu dönemde, tüm İslamcılar inançlarının gücünü göstermeli, diğer zamanlarda cezbedildikleri insan ihtiyaçlarını terk etmelidir. Müslümanlar oruç tutmaya başladığında ve 2019'da bitince Ramazan nedir? Doğu dininin geleneklerini ihlal etmemek için nasıl bir araya gelinmeli?

İÇERİK

Ramazan ayı nedir?

Ramazan, İslam takviminde ay döngüsü tarafından tanımlanan dokuzuncu ayıdır. Müslümanlar, yıl boyunca bolca bulunan tüm dünyevi zevklerden katı bir şekilde oruç tutma ve uzak durma dönemine sahiptir. Ayrıca, özür dilemeniz ve affetmeniz gerektiğinde bu bir bağışlama ayıdır. Her şeyi affedin, bir kişinin bilinçli ya da bilinçsizce bir diğerine neden olduğu en güçlü ve acımasız suçlar. Ramazan ayında, arzularınızı ve düşüncelerinizi yönetmenin zamanı geldi.

Ramazan 2019

Ramazan, aynı zamanda, Allah'a sürekli dua eden bir dönemdir. Bir namaz, sadece ritüel temizliği (abdest) yaptıktan sonra yapılmalıdır. Ritüel saflık faktörü, bir kişinin bedenine, giysisine ve dua edeceği yere uzanan küçük (voodoo) ve tam (gusl) bir abdest gerektirir. Tam abdest de küçük bir içerir, yani, kanonik olarak kabul edilir. Çeşitli nedenlerle ritüel saflığının olmaması, bir Müslüman inancının Kuran'ın kutsal kitabına dokunmasını yasaklar.

Kadir El-Kadir - Ramazan ayında en kutsal ve önemli gece. 2019'da, 31 Mayıs'ta (Cuma) düşüyor. Bu gece, her Müslüman içtenlikle Allah'ın bedeni, kalbi ve dili tarafından işlenen günahlardan dolayı onu affetmesini istemektedir. Bu tövbe ayinine "Tauba" denir.

Ramazan 2019 ne zaman başlıyor ve bitiyor?

Tıpkı Ortodoks Büyük Çabası gibi, Ramazan ayının başlangıcı takviminde sabit değildir. Sabit bir tarihin olmaması Müslüman takviminde her yeni ayın yeni bir ayla başlamasıyla açıklanır. Bu nedenle, Ramazan 2019'un sadece astrolojik verilere ne zaman olanak sağlayacağını belirlemek.

2019'da, Ramazan 5 Mayıs'tan (Pazar) 4 Haziran'a (Salı) kadar sürecek. Süresi otuz takvim günü olacak.

Gelenekler, ayinler ve yasaklar

Ortodoks bir insanın tüm Müslüman geleneklerini ve ritüellerini bilmesi gerekmez, çünkü kendi inancına, Tanrı'sına ve geleneklerine sahiptir. Ancak, aynı ülkede yaşayan sadıkların tatillerine saygı göstermekle yükümlüdür.

Gündüz vakti Müslümanlar yasaklanmıştır:

 • Cinsel yakınlık ile meşgul olun.
 • İç ve ye.
 • Güçlü içecekler alın ve tüketin.
 • Faul dil
 • İlaçları alın (burun ve kulaklardan).
 • Yüksek sesle müzik dinleyin ve dinleyin.

Her sağlıklı yetişkin Ramazan'ı gözlemlemek zorundadır. Oruç tutmama konusundaki bazı kısıtlamalara hala izin verilmektedir, ancak sadece şartları sınırlı olan bazı Müslümanlar içindir:

 1. Yaşlılıktan insanlar.
 2. Kronik hastalıkları olan hastalar.
 3. Savaşçılar düşmanlarla savaşırlar.
 4. Emziren veya "pozisyonda" olan kadınlar.
 5. Evden uzak olan gezici.

Ramazan 2019. Rusya'da hangi tarihin başlangıcı ve sonu

Ancak oruç kurallarının katı kurallarına getirilen kısıtlamalar, sağlanan faydaların kötüye kullanılması anlamına gelmez, bu nedenle, hangi koşulların yerine getirilmesinin imkansız olduğu anlaşılmalıdır.

"Halka açık" sigara içemezsiniz, oruç tutmayanların ortamında yemek yiyemezsiniz ve halka açık yerlerde yüksek sesle müzik dinleyemezsiniz. Aynı zamanda, hiç kimsenin günlük ibadetlerden yoksun olması, özellikle de gıda kısıtlamalarından bahsediyoruz.

Ramazan'ın günlük rutini:

davranmak isim
Sabah (şafaktan önce) yemek sahur
Sabah namazı Fecr
Cami ziyareti itikaf
Öğle namazı öğle
Öğleden sonra namaz ikindi
Akşam namazı Akşam
Akşam (güneş battıktan sonra) iftar
Gece namazı yatsı

Oruç Ramazan yasaklarından birini ihlal eden bir Müslüman, günah için atone olmalıdır. Yoksul veya evsiz bir kişiye para ya da yiyecek bağışlayarak orucunu doldurabilir. Müslümanlar arasındaki samimiyet yasağı ihlalleri altmış yoksul insanı beslemek ya da sonraki kuralları izleyen altmış gün boyunca tüm kuralları sıkı bir şekilde yerine getirme ihtiyacını doğurmaktadır.

Rusya'da Ramazan

Rusya'da, eyalette 23 milyondan fazla Müslüman ve yaklaşık sekiz bin cami bulunuyor. Sadece başkentte, Moskova'da yaşayan bir buçuk milyon inanan için yıl boyunca açık beş ana cami vardır.

Rusya'nın en büyük camileri:

 1. Merkez Juma Camii (Makhachkala).
 2. Moskova katedral cami (Moskova).
 3. Cami "Çeçenya'nın Kalbi" (Grozni).
 4. Cami Aymani Kadyrova (Argun).
 5. Said Afandi Chirkeysky Camii (Kaspiysk).

Otuz günlük Ramazan ordusu, bir ay boyunca Muhammed'in emirlerine göre oruç tutan ve yaşayan herkes tarafından kutlanan Uraza Bayram'ın bayramı ile taçlandırıldı. Farklı dini mezheplerin tatillerini karşılaştırırsanız, Uraza Bayram Pazar günü Ortodoks bir Affetme gibidir.

Related news

Ramazan 2019 image, picture
Ramazan 2019 69


Ramazan 2019 39


Ramazan 2019 39


Ramazan 2019 28


Ramazan 2019 16