Roland Garros 2018

Roland Garros 2018, Fransa Açık Tenis Şampiyonası'nın 2018'in son baharında başlayan 117. baskısıdır. Kil mahkemelerinde sporlarının en güçlü temsilcileri: Rafael Nadal, Garbine Muguruza, Novak Cokoviç, Martina Hingis ve daha birçokları. Hiçbir maliyet yarışması ve Rus sihirbazları olmadan raket. Ne yazık ki, Fransa turnuvası yerli tenis oyuncularını desteklemiyor. Adamlarımız asla kupa şampiyonluğu kazanmamışlardır. Üzgün ​​geleneğe son verme zamanı mı?


İÇERİK

Nerede ve ne zaman Roland Garros 2018 izlemek için

Yarışma geleneksel olarak geç ilkbaharda başlar - erken yaz. Son baskı 28 Mayıs'ta başladı ve 11 Haziran'da sona erdi. Bu tarihlerde taraftarların yönlendirilmesi gerekiyor.

Sporcular Paris Roland Garros spor kompleksinin bölgesinde rekabet edecekler. İngiltere'de 24 tenis kortu bulunmaktadır. Ancak ana olaylar sadece 3 tanesi üzerinde gerçekleşir: "Philip Shatrie", "Suzanne Lenglenn" ve "Mahkeme №1". İlkinde 15.000 seyirci, ikinci ve üçüncü 10.000 ve 3.700, sırasıyla.

Roland Garros 2018

Roland Garros 2018'in ana şebekesinin katılımcıları

Yetişkin sporcular ve kıdemli gençler düzinelerce yarışmaya katılacaklar. İlki, ödülleri 5 sıraya, ikincisini ise 4'e çıkaracak. İşte tüm yarışma kategorilerinin isimleri:

 1. erkek yalnız;
 2. kadın bekar
 3. erkek çiftler;
 4. kadın çiftler;
 5. Karışık (sadece yetişkinler).

ATP puanının en üst sıralarında bulunan en güçlü tenisçiler, varsayılan olarak turnuvaya katılacak. Ancak, uygun sayıya sahip olmayan raketin diğer ustaları, eleme şampiyonasından ana çekilişe geçmek zorunda kalacaklar.

Roland Garros'un ana bölümünde son tahlilde, tek erkekler 63 oyuncuyla temsil edildi. Bunlardan 32'si doğrudan nitelikli, 14'ü özel bir davet aldı, 17'si ön yarışma sonuçlarına göre seçildi. İşte erkek bekarlar listesinde en ünlü tenisçilerin listesi:

 • Andy Murray;
 • Novak Djokovic;
 • Martin Cilic;
 • Stanislav Wawrinka;
 • Tomas Berdykh;
 • Jo-Wilfried Tsonga;
 • Rafael Nadal.


Fransa Açık tenis şampiyonasında kadınlar biraz daha azdı. Ana bölümde 57 kadın yarıştı. Özellikle, katılımcı listesinde seyirci aşağıdaki yıldızları görebilirdi:

 • Dominika Tsybulkova;
 • Svetlana Kuznetsova;
 • Venus Williams;
 • Muguruza'yı karıştırın;
 • Petr Kvitov;
 • Agnieszka Radwanska;
 • Kristina Mladenovich.

Büyük ihtimalle, listelenen tüm sporcuların neredeyse tamamı 2018'de şampiyonaya gelecek.

Şampiyona sonuçları 2018

Birkaç düzine atlet, zafer ve sağlam ödüller talep ediyor. Eğer erkeklerin bekarlarında zafer için dar bir yarışmacı çemberi varsa, o zaman diğer kategorilerde her şey çok belirsizdir. Geçmiş sezonda kupaların kaderi işte böyle.

Erkekler

Zafer, Rafael Nadal'ı kutladı. İspanyol, İsviçre Swiss Wawrinka'yı dövüşün zirvesinde yendi. Son Sırp şampiyonu Novak Cokoviç, Avusturyalı tenisçi Dominic Tim'in yükselen yıldızı karşısında hala kaybetti.

Roland Garros 2018

KADIN

Ve burada büyük bir his vardı ... Zafer 20 yaşındaki Letonyalı sporcu Elena Ostapenko tarafından kazanıldı. Bu profesyonel bir kariyerindeki ilk ünvanı. Letonya'nın doğusunun, tohumlananlar arasında bile olmaması dikkat çekicidir. Roland Garros 2018'in finalinin nasıl olacağını hayal etmek çok zor!

Çiftler (erkekler)

ABD-Avustralyalı ikili Ryan Harrison / Michael Venus, ABD-Meksika çifti Donald Young / Santiago Gonzalez'i geride bıraktı. İlginç bir şekilde, Harrison ve Venus ilk vuruşu kazandı.

Çiftler (kadın)

Bethany Matek-Sands / Lucius Shafarzhov'un düeti zaferden keyif aldı. ABD-Çek çifti için, bu Victoria Grand Slam müsabakalarında üst üste üçüncü oldu. Ünlü düet bir kez daha 2018 Fransız Açık'ın galibi olabilir mi?

Karışık çiftler (karışık)

Martina Hingis, ortağı Leander Pes ile birlikte düello Sanya Mirza / Ivan Dodig'den daha iyi bir performans sergiledi. Grand Slam'ın 36 yaşındaki sahibi büyük sporu bırakmak istemiyor. Çoğu zaman, kariyer kalkışları çok geride kalmış olan bu yaş atletleri, sadece ihmal neden olur, ama Hingiler değil! Martina, pratikte genç yarışmacılara isabet edebileceğini kanıtladı!

Sonsöz

Fransız Açık'ın son sezonu, düşünce için bol miktarda yiyecek verdi. Bir kez daha, Asya-Pasifik Bölgesi'nin ünvanının ve yüksek reytinginin hala yüksek yerleri garanti etmediği açıkça görülüyordu.

Related news

Roland Garros 2018 image, picture
Roland Garros 2018 83


Roland Garros 2018 44


Roland Garros 2018 42


Roland Garros 2018 80


Roland Garros 2018 54