“Rus Ayı” 2017–2018

Rusça dersinin özünde, anlamanız ve hatırlamanız gereken kuraldır. Malzemenin bu şekli, etkili olmasına rağmen, her zaman ilginç değildir. Fakat “Rus Ayı” 2017–2018, dilbilime farklı bir açıdan bakmak için bir fırsattır. Mantıksal olarak ve mantıklı bir şekilde düşünmek için, böyle bir dizi araçla, Rus dilinin incelenmesine değinmeye değer. Olympiad organizatörlerini göz önünde bulundurun: üstün yetenekli okul çocukları için ek eğitim merkezi, OOO Slovo, OOO Igra. Bilimsel liderlik, Rus Devlet Üniversitesi'nin Beşeri Bilimler Yüksekokulu Dilbilim Enstitüsü tarafından sağlanmaktadır. Merkez Organizasyon Komitesi Kirov şehrinde bulunuyor.


İÇERİK

"Rus Ayı" nın popülerliği nedir?

Ülkenin en ünlüsü Rusların “Rus ayı yavrusu - herkes için dilbilim” olan uluslararası Rus edebiyatçıları Olimpiyatları 2000 yılından bu yana haklı olarak Rusya'da ve yurtdışında en popüler yarışmalardan biri haline gelmiştir. On altı yıldır, bu olağanüstü entelektüel yarışma tüm okullarda, lise ve spor salonlarında yapıldı. Bu popülerliğin sebebi nedir?

“Rus Ayı” 2017–2018

  1. Bu çok ilginç bir oyun, Rusça diliyle ilişkili birçok olağandışı görev var, bazen mantıkla ilgili görevler.
  2. Fakat her yere gitmek için gerekli değildir. "Rus Ayı" nın kendisi çocuklara okullara geliyor.
  3. Yarışmaya katılım ya da zafer, öğrencinin portföyünü önemli bir başarı ile doldurma fırsatı sunar: yeni bir diploma ya da diploma.

Ellerini kim deneyebilir?

Rus Ayı Yarışması, ilkokuldan liseye kadar her yaşta kendinizi test etmenin bir yoludur. Rus dilinin günlüğü sadece “beş” ve “dört” olmasa bile, herhangi bir ön seçim olmaksızın oyuna herkes katılabilir. Yarışmaya katılmak için beş yaş grubu öğrenci oluşturulur:

  • 2-3 derslik;
  • 4–5 sınıflar;
  • 6–7 sınıflar;
  • 8–9 sınıfları;
  • 10-11 sınıfları.


Eğitim programlarının bir parçası olarak Rus dili programına hakim olan meslek liseleri öğrencileri de katılabilir.

Yarışma uluslararasıdır. Rusya, BDT, Baltık Devletleri, Hindistan, Japonya, Yunanistan, İsrail, Küba, Polonya, Birleşik Arap Emirlikleri, Moğolistan, Büyük Britanya, ABD ve diğer ülkelerden öğrenciler okulda yer alıyor.

Rekabet yapısı

"Rus Ayı" - üç düzine standart dışı, ilginç ve eğlenceli sorular (2. ve 3. sınıflara 28 görev verilir) değişen zorluklar ve 75 dakika (1 saat 15 dakika) yansıma için. Çözüm yazmaya gerek yok. Önerilen beş cevaptan doğru cevabı seçmek ve numarasını özel bir formda işaretlemek yeterlidir. Tüm görevler bir oyun şeklinde gerçekleştirilir.

Olimpiyat nasıl?

Rus Ayı Kümesi Olimpiyatı, tüm akademik yıl boyunca Rusya ve yurtdışındaki tüm katılımcılar için aynı akademik yılın Kasım ayı ortasında düzenlenmektedir. 2017-2018 eğitim-öğretim yılında 15 Kasım Çarşamba günü gerçekleşecek. Görevlendirmeler bittikten sonra bölge organizasyon komitesine teslim edilir ve buradan yarışmanın sonuçlarını özetleyen Moskova'ya gönderilir.

Ocak ayında, formları işledikten sonra, eğitim kurumları katılımcılarının sonuçlarıyla ve her birinin kendi paralelliklerinin Rusça listesinde yer aldığı ifadeleri alır. En iyi öğrenciler ödül kazanacak. İstisnasız tüm katılımcılar, All-Russian örneğine katılım sertifikası verilecektir.

“Rus Ayı” 2017–2018

Görev Özellikleri

Sıradan bir okul çocuğu gücü ile ilgili görevlerin çoğu, ancak bu tamamen normal görevleri değildir. Rus Ayı'nın ortaya koyduğu zorluklara hakim olmak için, sadece Rus dili hakkında derin bir bilgi birikimine değil, aynı zamanda mantıksal düşünceye, ustalığa ve gerçekleri karşılaştırma yeteneği. Bunlar EGE prensibine dayanan görevler, yani burada çocuklar formla çalışmayı öğrenir, doğru bir şekilde doldurur, görevlerin materyalleriyle çalışmayı öğrenirler.

Olympiad'ın görevleri ilginç bir şekilde oluşturulmuştur ve katılımcılar sonuçları takip edebilirler, çünkü yıllık olarak sertifika alırlar ve puan sayısını (maksimum sayı 100 puan) ve yaş gruplarının ulusal listesinde bir yeri gösterirler.

Oyuna düzenli olarak katılan, çocuklar garip "yavru" hissetmezler. Zihni eğitiyor, hafıza geliştiriyor, gerekli bilgi tabanını elde ediyorlar.

Tavsiye: Rekabet için iyi hazırlanmak için, yarışmanın resmi web sitesinde bulunan “Rus Ayı” nın geçmiş yıllardaki görevlerinin çözülmesi gerekmektedir. Burada geçmiş yılların görev ve cevaplarını bulabilirsiniz.

Rusça sıkıcı değil!

Dilbilim birçok okul çocuğuna bir dizi kuru ve sıkıcı kural gibi görünüyor. Bu yanlış anlaşılmanın üstesinden gelmek, dil biliminin güzelliğini çocuklara açmak için, uluslararası bir oyun yarışması olan “Rus Ayı - Herkes için Dilbilim” her yıl düzenlenmektedir. Her yıl Rusya ve düzinelerce yabancı ülkeden katılımcıları çekmektedir.

Yarışmaya katılım istatistikleri

Üyeler
2000 64 bin kişi
2016 2 milyondan fazla kişi

Son birkaç yıldır, rekabet hem kapsamı hem de popülaritesi kazandı. Holding şeklinde sınavın standartlarına yakındır.Sorular basit olarak adlandırılamaz, hepsi sadece bilgelik gerektirir, aynı zamanda düşünebilme yeteneğini de gerektirir. Öğretmenler, rekabetteki çocukların ilgilerini sadece “büyük ve kudretli” nin güzelliğini göstermekle kalmayıp, aynı zamanda sıkıcı bir konu olarak onun fikrini değiştirdiği gerçeğini açıklar. Bir sınıfa diğerine giderken, çocukların yine bu testi geçmeye ve bilgi tabanlarını dilbilim alanındaki yeni olgularla doldurmaya karar vermeleri tesadüf değildir.

Rus dilinin önemi üzerine Rusya Federasyonu Başkanı

Rus dilini sev, hayat kurtaran gücü öğren ve çiz. Rusya Federasyonu V.V. Yoshkar-Ola'daki Etnik İlişkiler Konseyi'nin bir toplantısında Putin Rus'u, bizim ulusumuzun ruhani topluluğunu aradı: “Bizim için Rus, devlet dilidir, uluslararası iletişimin dili. Bu değiştirilemez. Tüm çokuluslu ülkemizin doğal manevi çerçevesidir. ”

Related news

Rus Ayı 2017–2018 image, picture
Rus Ayı 2017–2018 64


Rus Ayı 2017–2018 50


Rus Ayı 2017–2018 97


Rus Ayı 2017–2018 80


Rus Ayı 2017–2018 15


Rus Ayı 2017–2018 51